• ZŠ: Svet nevidiacich

24. 6. 2019

Dňa 21. 6. 2019 sa trieda 4. B zúčastnila aktivity Svet nevidiacich. Deti si rozšírili svoj obzor, oboznámili sa so svetom nevidiacich, s kompenzačnými pomôckami, zoznámili sa so záchranárskym vodiacim psom Grétkou. Pani Veronika zaujímavo a pútavo rozprávala, deti si prezerali  počas jej prednášky knihy pre nevidiacich, ktoré boli písané Brailovým písmom, mnohé i reliéfne zobrazené. Naučili sme sa prirodzene prijímať aj hendikepovaných ľudí, rešpektovať ich, pomáhať im, byť citlivejšími na potreby nevidiacich. Galéria fotografií. (E. Paráková)

• ŠKD: Deň rodiny

21. 6. 2019

Na našej škole sa čosi deje až do konca školského roka. Dňa 20. júna 2019 sa uskutočnila zabavná športovo-rekreačná akcia pre žiakov, rodičov i učiteľov. Pestrý kultúrny program, hudba, zábavné súťaže s hrami a futbalový zápas detí a rodičov, chutné občerstvenie spríjemnili náladu pred veľkými prázdninami. Cítili sme sa veľmi dobre a veľmi dobre sme sa porozprávalmi s priateľmi školy. Na príprave jednotlivých stanovíšť odniesli kus práce naše úžasné ôsmačky, ktorým ďakujeme. Je pekné, keď deti pripravujú deťom program. Prajeme všetkým rodinám iba príjemné chvíle. Galéria fotografií. (E. Katonaová)

• ZŠ: OZNAM - VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA

20. 6. 2019

VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA 2018/19

I. A: 85 kg

I. B: 254 kg - 3. MIESTO

II. A: 134 kg

II. B: 204 kg

III. A: 168 kg

IV. A: 290 kg - 2. MIESTO

IV. B: 50 kg

V. A: 630 kg - 1. MIESTO

V. B: 68 kg

VI. A: 55 kg

VII. A: 5 kg

VIII. A: 5 kg

VIII. B: 150 kg

IX. A: 18 kg

Prvé tri miesta získavajú ocenenie.

Celá škola vyzbierala 2116 kg papiera, ktorý sa bude recyklovať.

• ZŠ: Letisko

18. 6. 2019

Dňa 12. 6. 2019  sa žiaci 2. A zúčastnili exkurzie na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave. Deti mali možnosť vidieť vládny špeciál, vrtuľníky, ukážky práce hasičov, prácu a výstroj pyrotechnikov so psovodmi. Exkurzia bola naozaj výborná, taktiež počasie nám prialo. Deti si odniesli z exkurzie veľa nových informácií a zážitkov. Galéria fotografií. (G. Emrichová)

• ZŠ: Deň Zeme, i keď nie v apríli

13. 6. 2019

Aj pre zlé počasie sme 2. ročník brigády zrealizovali 13. 6. 2019. Opäť sme sa okrem školy pustili do čistenia okolitého sídliska a aj našich oboch materských škôl. Vyzbierali sme desiatky vriec odpadu. Veríme, že budúci rok bude toho menej. Aj napriek horúcemu počasiu boli deti výnimočné a každý pridal ruku do práce. V zadnej časti školy sme vybudovali chodník k našej školskej záhradke. V blízkejk budúcnosti tam vysadíme lúčne kvety. A možno zájdeme ďalej...

Boli sme ocenení aj obyvateľmi sídliska: ,,Pekný deň bol, ľudia sa pri nás zastavovali, že z akej školy sme, že je to veľmi pekné, čo robíme... Dokonca asi 80-ročná pani sa zastavila a chvíľu pozerala... A potom povedala, že sme jej pripomenuli jej celý život v školstve..."

Galéria fotografií. (Ján Papuga)

• OZNAM PRE ZŠ - informačné stretnutie rodičov

5. 6. 2019

Vážení rodičia, milí žiaci,

dňa 12. 6. 2019 (utorok) sa budú konať informačné stretnutia pre rodičov v súvislosti s uzatvorením 2. polroka.

16.00 – 17.00 – konzultácie s vyučujúcimi,

17.00 – 18.00 – spoločné stretnutie s triednymi učiteľmi.

Vedenie školy bude takisto k dispozícii.

Klasifikačná porada sa uskutoční 24. 6. 2019.

Využite svoje práva informovať sa o prospechu a správaní žiakov. V prípade, že v tom čase nebudete môcť navštíviť školu, sledujte elektronickú žiacku knižku a dohodnite sa s vyučujúcimi na osobitných konzultáciách. Pri hodnotení prospechu a správania platí Klasifikačný poriadok ZŠ.

Poznámka: Známky zo SJL v 5. a 6. ročníku uzavrie Ján Papuga, Známky z NEJ uzavrie p. Hlinka.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• ZŠ: Útulok

4. 6. 2019

4. 6. 2019 - Parlament žiakov školy počas II. vianočných trhov realizoval čajovňu, v ktorej sa dobrovoľne prispievalo na opustené zvieratká. Trvalo im dlhšie, kým našli v blízkosti Bratislavy menší útulok, ktorému by sa pomoc hodila. Tak sa nakúpili granule, ktoré naši žiaci maličkému útulku v Pezinku darovali. Okrem toho, deti venovali aspoň krátky čas opusteným psíkom, ktorí sa im potešili. V prípade, že sa vám nejaký psík alebo mačička zapáčili, oslovte Parlament žiakov školy, dá vám kontakt na útulok. Obdivujeme ľudí, ktorí pomáhajú opusteným zvieratkám. V takejto pomoci budeme pokračovať. Galéria fotografií. (J. Papuga)